BYOD

BYOD


Trend BYOD (ang. Bring Your Own Device) staje się powszechnym modelem działania firm stawiających na elastyczne środowiska pracy. Oznacza to, że pracownicy wykorzystują prywatne urządzenia (tablety, smartfony) do celów zawodowych. Pracodawcy odnotowują dzięki temu wzrost wydajności i zyskują mobilności personelu.


Wprowadzenie polityki BYOD wiąże się z koniecznością wdrożeniem spójnego i szczelnego systemu ochrony firmowych zasobów, obsługującego każde urządzenie i system, z którego korzysta użytkownik. Niezbędne jest także stworzenie listy miejsc, w których pracownik nie może korzystać z dokumentów korporacyjnych przechowywanych na urządzeniu prywatnym. Równie ważne jest wprowadzenie procedur dotyczących haseł, pobierania i przechowywania informacji oraz sposobu postępowania w przypadku kradzieży sprzętu.


Oferujemy rozwiązania przeznaczone do budowy w pełni skalowalnej i bezpiecznej sieci dedykowanej pracy w modelu BYOD. Zunifikowane platformy wraz z systemem zarządzania tworzą infrastrukturę przeznaczoną do obsługi łączności przewodowej i bezprzewodowej. Usługa dostępu mobilnego pozwala na w pełni bezpieczne podłączenie urządzeń prywatnych do sieci oraz ich konfigurację przy pomocy specjalnej aplikacji zarządzającej oraz systemów bezpieczeństwa opartych o technologię SDN (Software-Defined Networks).


Zastosowanie dedykowanej aplikacji monitorującej na bieżąco potencjalne zagrożenia służy jednocześnie ochronie firmowych danych.  Wykorzystanie pojedynczej platformy rozpoznającej użytkowników egzekwuje stosowanie zasad prewencji oraz umożliwia bezpieczny dostęp do zasobów korporacyjnych przy użyciu prywatnego sprzętu. Zaletą rozwiązania jest nieustannie kontrolowanie stanu sieci korporacyjnej.

Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X