Akceleracja sieci WAN

Akceleracja sieci WAN


W firmach o rozbudowanej strukturze organizacyjnej poszczególne oddziały i centra danych dzieli często duża odległość. Celem jest zapewnienie wszystkim użytkownikom - stacjonarnym i mobilnym stabilnego dostępu do poczty, aplikacji oraz krytycznych danych.


Płynny i szybki przepływ informacji pomiędzy odległymi biurami, a tym samym wzrost efektywności działania pracowników daje akceleracja sieci rozległych WAN.


Pula aplikacji, które muszą być dostępne w sieci WAN jest coraz większa. Barierą może okazać się przepustowość łączy, opóźnienia w dostarczaniu informacji, odległość geograficzna. Akceleracja likwiduje wszelkie ograniczenia, przyspieszając prace aplikacji i przesyłanie danych za pośrednictwem sieci WAN. W rezultacie trwający kilka godzin transfer plików zajmuje zaledwie kilka minut bądź sekund.


Implementujemy rozwiązania dedykowane optymalizacji ruchu w sieciach rozległych. Ich zastosowanie przynosi realne korzyści w postaci gigantycznego zwiększenia wydajności aplikacji biznesowych (nawet 100-krotnie), poprawy jakości współpracy w czasie rzeczywistym, niezależnie od lokalizacji. Co więcej, zwrot inwestycji następuje już po kilku miesiącach. Technologia pomaga również w konsolidacji rozproszonej infrastruktury IT i wpływa na szybsze wykonywanie replikacji i bakupu danych za pomocą sieci rozległej.


Optymalizacja i akceleracja sieci WAN może dotyczyć dwóch lub więcej oddziałów. Akceleratory są instalowane w placówkach, gdzie przyśpieszenie pracy aplikacji jest kluczowe. Oferowane przez nas urządzenia bazują na deduplikacji danych WAN. Wyeliminowanie powtarzalności informacji, transferowanie jedynie nowych wiadomości lub ich modyfikacji znacząco wpływa na odciążenie ruchu w sieci.


Wartością jaką zyskują firmy dzięki akceleracji jest wzrost wydajność użytkowników, błyskawiczny transfer informacji oraz płynna i stabilna praca aplikacji. Elastyczność rozwiązania sprawia, że sprawdza się ono zarówno w małych organizacjach, jak i ogromnych data center odpowiedzialnych za równoległą obsługę setek tysięcy połączeń TCP.

Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X