07.12.2015

FreeStor - Produkt Roku SVC Awards 2015


Innowacyjna platforma FreeStor FalconStor Software zdobyła prestiżową nagrodę w kategorii Virtualization/Software Defined Storage Product of the Year w ramach SVC Award 2015. Ponadto koncern został uhonorowany tytułem Company of the Year w dziedzinie Storage & Virtualization.

Na początku grudnia br. w Kensington w Londynie odbyła się uroczysta gala SVC Awards 2015, podczas której ogłoszono listę zwycięzców  biorących udział w tegorocznej edycji plebiscytu branży IT w obszarze Cloud, Virtualization i Storage. Nagradzane były produkty, projekty i usługi oraz zespoły działające w sektorze SVC (Storage, Virtualization, Cloud). Pod uwagę były także brane osiągnięcia partnerów handlowych, użytkowników końcowych oraz dostawców. Lista firm nominowanych do nagród w poszczególnych kategoriach została wyłoniona drogą głosowania. Plebiscyt  adresowany był do szerokiego audytorium (m.in. partnerów biznesowych). Natomiast firmy biorące udział w postępowaniu mogły nominować swoją organizację we wskazanych przez siebie obszarach. Warto zaznaczyć, iż w ramach SVC Awards przyznawane są nagrody firmom mającym na swoim koncie wyjątkowe osiągnięcia w zakresie pamięci masowej, wirtualizacji oraz chmury obliczeniowej, które tym samym przyczyniają się do rozwoju branży IT.


-Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie finalistów SVC Awards w trzech prestiżowych kategoriach – komentuje Gary Quinn, FalconStor President & CEO. FreeStor od momentu pojawienia się na rynku czyli od maja br. utrzymuje wiodącą pozycję w obszarze dostępnych produktów SDS czego odzwierciedleniem jest uzyskane wyróżnienie w kategorii Produkt Roku.


FreeStor wirtualizuje niemal wszystkie elementy środowiska pamięci masowej –  zarówno te nowoczesne jak i  starsze instancje, wirtualne czy fizyczne. Dane mogą być przenoszone z dowolnego miejsca na inne, bez konieczności przerywania pracy. Dzięki FreeStor możliwa jest migracja danych między wszystkimi rodzajami rozwiązań pamięci masowej, obejmująca zarówno ich nowe jak i starsze wersje. Dla firm korzystających z platformy oznacza to znaczący wzrost wydajności (ponad 1 mln IOPS na klaster IO). Dodatkowo FreeStor wykorzystuje mechanizmy deduplikacji oraz Continous Data Protection (CDP) poprawiając bezpieczeństwo oraz utylizację przestrzeni pamięci masowych. Produkt umożliwia również optymalizację replikacji WAN minimalizując ruch danych, obniżając tym samym koszty nawet o 95%.


Wśród korzyści wynikających z zastosowania FreeStor wymienić można:

  • uproszczenie ruchu do / z / wewnątrz / pomiędzy chmurami – FreeStor połączył usługi zarządzania danymi zapewniając skuteczny sposób na przeniesienie, synchronizację i ochronę informacji pomiędzy organizacjami i infrastrukturą IT zarówno w środowiskach prywatnych, hostowanych jak i hybrydowych,
  • modernizację infrastruktury bez konieczności kopiowania, zastępowania - nowe, proste narzędzia współpracują płynnie z większością platform oraz z różnymi typami danych przy jednoczesnym wykorzystaniu istniejącego sprzętu,
  • nieprzerwaną ciągłość działania – poprawa ciągłości działania środowiska, wzmocnienie lokalnych rozwiązań, wysoka dostępność plików, aplikacji, systemów, a nawet całych lokacji.


Symmetry jest kluczowym partnerem firmy FalconStor Software w Polsce. Amerykański koncern już od 15 lat tworzy unikalne, skalowalne i otwarte rozwiązania klasy Enterprise w obszarze wirtualizacji, zabezpieczenia danych oraz ich odtwarzania po awarii. FalconStor Software jest jednym z pionierów wirtualizacji platform dyskowych oraz rozwiązań typu VTL. Porfolio firmy zawiera również bogaty zestaw narzędzi do zwiększania wydajności środowisk IT oraz usługi z zakresu Disaster Recovery.

Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X