31.07.2019

Konsorcjum Atos Polska i Symmetry podpisało umowę z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju


W ramach organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju postępowania przetargowego oferta konsorcjum Atos i Symmetry uzyskała największą ilość punktów. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług rozwoju, utrzymania, autoryzacji oraz exit planu systemów informatycznych klienta. Wartość projektu to blisko 17,6 mln zł brutto. Umowa została zawarta na okres 48 miesięcy.
- To już kolejny projekt, który będziemy mieli przyjemność realizować wspólnie z firmą Atos Polska. W ostatnim czasie pula realizowanych przez Symmetry projektów w obszarze budowy i rozwoju oprogramowania dynamicznie rośnie, dlatego wygrana tym bardziej nas cieszy – powiedział Paweł Bociąga, Prezes Zarządu Symmetry Sp. z o.o.

Przedmiotem umowy jest świadczenie usług rozwoju, utrzymania, autoryzacji oraz exit planu systemów informatycznych służących zapewnieniu właściwego, skutecznego i przejrzystego zarządzania środkami europejskimi w ramach programów współfinansowanych przez Unię Europejską.

Zgodnie z postanowieniami kontraktu, konsorcjum zapewni nieprzerwane działanie oprogramowania (usługi SLA), w tym obsługę administratorską gwarantującą poprawne funkcjonowanie, wysoką wydajność, bezpieczeństwo, dostępność oraz niezawodność systemów wraz z przyjmowaniem i obsługą zgłoszeń w trybie 24/7/365. Kontrakt przewiduje również budowę nowych modułów, modyfikację oraz rozbudowę istniejącego oprogramowania.

Oprócz konsorcjum Atos i Symmetry udział w przetargu wzięły dwie spółki: Comarch (19,9 mln zł) oraz S&T Services Polska (20,8 mln zł).

Przypomnijmy, że w minionym roku Atos okazał się najlepszy w postępowaniu przetargowym na utrzymanie, modyfikacje i szkolenia dla systemu teleinformatycznego Krajowego Rejestru Sądowego zorganizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Partnerem Atos w projekcie jest Symmetry. Wartość kontraktu to ponad 19 mln zł brutto, a umowa została zawarta również na okres 4 lat.
Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X