11.07.2017

Nowa generacja unikalnych systemów pamięci masowych INFINIDAT w ofercie Symmetry


Założycielem firmy INFINIDAT jest Moshe Yanai, twórca kultowych rozwiązań systemów pamięci masowych takich jak: EMC Symmetrix czy IBM XIV. Organizacja skupia wokół siebie najlepszych specjalistów w obszarze pamięci masowych, będąc liderem innowacji w zakresie zabezpieczenia danych, wydajności, automatyzacji, prostoty zarządzania oraz skalowalności, przy zachowaniu bardzo niskiego zapotrzebowania na energię.Oferowane przez INFINIDAT rozwiązania stanowią kompromis pomiędzy kosztami zakupu i utrzymania, pojemnością, funkcjonalnością, niezawodnością oraz wydajnością. Firma ma na swoim koncie ponad 400 PB pojemności systemów zainstalowanych na całym świecie i przeszło 100 patentów, których liczba nieustannie rośnie.


InfiniBox oraz INFINIDAT Storage Architecture (ISA)

Fundamentem każdego biznesu są dane. Istotne jest zatem ich przetwarzanie i dostępność. Obecnie wolumen digitalizowanych informacji gigantycznie rośnie, tworząc zapotrzebowanie na wydajne i efektywne systemy składowania. Na fali zmian zachodzących na rynku pamięci masowych, INFINIDAT stworzył nową generację unikalnych wysokodostępnych, skalowalnych i wydajnych systemów pamięci masowych InfiniBox. Fenomenem tego systemu jest skalowalność wynosząca ponad 2,7 PB przestrzeni użytkowej w ramach pojedynczej 19 calowej szafy 42U, pobierającej mniej niż 8 kW mocy przy pełnym obciążeniu. Co więcej, system posiada szeroki pakiet funkcjonalności takich jak: kopie migawkowe, replikacja danych czy też narzędzia do analiz wydajnościowych i co istotne bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Pełny zestaw licencji zawiera się w cenie urządzenia. Z myślą o zminimalizowaniu złożoność administrowania, INFINIDAT wprowadził komplet narzędzi usprawniających procesy prezentacji zasobów, zapobiegania błędom, zarządzania systemem czy wydajnością, zapewniając tym samym prostotę użytkowania.


Dzięki zastosowaniu wysokowydajnego systemu pamięci masowej InfiniBox wyeliminowane zostaje ryzyko związane ze zbyt niską wydajnością, dostępnością bądź skalowalnością, wspomagając tym samym funkcjonowanie krytycznych aplikacji dla biznesu.  Architektura ISA (INFINIDAT Storage Architecture) oparta jest na abstrakcyjnym zestawie programowo sterowanych funkcjonalności pamięci masowych, rozlokowanych na atrakcyjnej cenowo szeroko dostępnej platformie sprzętowej. W efekcie uzyskuje się wielo-petabajtowe pojemności w pojedynczej szafie rack, niezawodność na poziomie systemów Mainframe z bezprecedensową dostępnością na poziomie 99,99999% (niedostępność systemu poniżej 3 sekund rocznie) i wydajnością ponad  1 miliona operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS).


Odseparowanie aspektu innowacyjności systemu InfiniBox od warstwy hardwareowej, pozwala na łatwe  i szybkie dopasowanie najnowszych i optymalnych kosztowo rozwiązań sprzętowych. Co więcej, dostarczając oprogramowanie wraz z  odpowiednio sprawdzoną platformą sprzętową, INFINIDAT może zapewnić pierwszy na rynku, rzeczywisty system dyskowy dla przedsiębiorstw definiowany przez oprogramowanie (Software Defined Storage).


INFINIDAT Storage Architecture (ISA) została zaprojektowana z uwzględnieniem obsługi  najbardziej krytycznych aplikacji biznesowych. Nie tylko wspomaga bardzo wysoki poziom dostępności, ale także posiada bardzo mały narzut na dostępną przestrzeń i jest całkowicie wysokowydajna. Pozwala na wirtualnie nieskończoną skalowalność, równoważąc funkcjonalność w stosunku do kosztów. INFINIDAT Storage Architecture stanowi centralny punkt rodziny systemów pamięci masowych InfiniBox. W odróżnieniu od standardowych projektów pamięci masowych, została stworzona w taki sposób, aby zniwelować kompromisy występujące w środowisku pamięci masowych.


Warto podkreślić, że systemy InfiniBox funkcjonują w największych przedsiębiorstwach z listy Fortune 500 na całym świecie, udostępniając zasoby pamięci masowej dla licznych aplikacji o szerokim profilu zastosowania. Potencjał INFINIDAT został wysoko oceniony przez wiodące fundusze kapitałowe, które zainwestowały w działanie firmy znaczące środki, co zaowocowało przeznaczeniem sumy 230 mln USD na działania R&D.


Symmetry jest partnerem INFINIDAT w obszarze analizy, wdrożenia i utrzymania zaimplementowanych rozwiązań. W przypadku pytań dotyczących produktów INFINIDAT, zapraszamy do kontaktu.

Symmetry Sp. z o.o.
mobile: +48 22 203 46 00
e-mail: info@symmetry.pl
fax: +48 22 203 46 01


Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X