23.11.2016

Symmetry podpisało kontrakt warty ponad 2 mln zł


W ramach wygranego przetargu nieograniczonego Symmetry zawarło umowę z Instytutem Pamięci Narodowej na wykonanie rozbudowy systemu przechowywania cyfrowych kopii dokumentów archiwalnych. Wartość kontraktu to ponad 2 mln zł brutto.

Przed nami bardzo ciekawe przedsięwzięcie, dlatego wygrana tym bardziej nas cieszy. W ostatnim czasie pula realizowanych przez Symmetry projektów z obszaru zaawansowanych rozwiązań macierzowych, backupowych i odtwarzania danych dla administracji rządowej dynamicznie rośnie, umacniając tym samym pozycję spółki w sektorze publicznym – powiedział Paweł Bociąga, Prezes Zarządu Symmetry Sp. z o.o.

Przedmiotem umowy jest wdrożenie i konfiguracja rozwiązania archiwizacyjnego, bazującego na urządzeniach EMC ECS U400T. System będzie złożony z dwóch macierzy obiektowych, rozmieszczonych w dwóch różnych lokalizacjach na terenie Warszawy. Zaimplementowana technologia umożliwi m.in. przechowywanie i utrzymanie co najmniej 1,2 PB danych, tworzenie logicznych kontenerów z różnymi poziomami dostępności, w których będą składowane poszczególne dokumenty archiwalne, a także obsługę obiektów w różnym formacie, w tym: dokumentów, filmów, materiałów dźwiękowych.

Kontrakt przewiduje również świadczenie serwisu powdrożeniowego na sprzęt i oprogramowanie przez okres 48 miesięcy. Zgodnie z zapisami umowy, Symmetry przeprowadzi również szkolenia w zakresie konfiguracji i eksploatacji dostarczonego systemu. Całość prac zostanie ukończona w połowie czwartego kwartału 2016 r.

Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X