10.11.2015

Symmetry 5 lat na rynku IT!

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, iż w listopadzie br. Symmetry obchodziło 5-lecie swojej działalności. Od momentu powstania, spółka notuje dynamiczny rozwój, systematycznie zwiększając portfel projektów oraz zakres oferty o nowe, zaawansowane rozwiązania informatyczne. W ciągu pięciu lat funkcjonowania firmy udało nam się wypracować stabilną pozycję rynkową. Zaufało nam wiele firm i instytucji, z którymi mamy przyjemność pracować.

Od początku swojego istnienia Symmetry specjalizuje się w integracji systemów teleinformatycznych, oferując rozwiązania z zakresu:

  • Wirtualizacji
  • Business Continuity & Disaster Recovery
  • Bezpieczeństwa i Ochrony Danych
  • Monitorowania i Zarządzania Infrastrukturą IT
  • Data Storage, Recovery & Backup
  • Business Intelligence & Big Data
  • Transmisji Danych
  • Cloud Computing'u
  • EndUser Area Suite

Na przestrzeni pięciu lat  zrealizowaliśmy szereg ciekawych przedsięwzięć. Stworzyliśmy jeden z większych w Polsce klastrów wirtualizujących systemy pamięci masowej i odpowidamy za jego utrzymanie i rozwój od blisko pięciu lat. Zbudowaliśmy także system archiwizacji poczty grupowej, który jest zaliczany do największych w Europie. Przeprowadziliśmy modernizację sieci obejmującą kilkaset lokalizacji klienta w Polsce. Inwestujemy w development aplikacji. Efektem naszych działań w tym zakresie jest autorskie rozwiązanie SymmDrive z obszaru współdzielenia plików, synchronizacji oraz dostępu do danych. Przed nami kolejne projekty i nowe wyzwania. Rok 2016 podobnie jak poprzednie lata zapowiada się pracowicie, co z pewnością pozwala spoglądać w przyszłość z optymizmem.


Naturalnym dopełnieniem naszej oferty są usługi opieki serwisowej nad infrastrukturą sprzętową. Monitorujemy i dbamy o prawidłowe funkcjonowanie systemów informatycznych. Oferujemy merytoryczne wsparcie naszych ekspertów. Wyposażeni w wiedzę oraz niezbędne autoryzacje, zarządzamy złożonymi środowiskami informatycznymi zbudowanymi z komponentów różnych producentów. W ramach usługi Symmetry Serwis OnSite odpowiadamy za utrzymanie na  poczet realizowanych projektów  magazynu sprzętu i części zamiennych EMC. Zespół certyfikowanych inżynierów serwisowych Symmetry świadczy kompleksowe wsparcie techniczne, gwarantując ściśle określony czas reakcji i naprawy zarówno  w obszarze sprzętowym, jak  i konfiguracyjnym.


Grono naszych partnerów biznesowych z roku na rok sukcesywnie się powiększa. Wśród nich znajdują się wiodący dostawcy technologii. Są to koncerny cieszące się dużą popularnością, takie jak EMC, HP czy VMware, a także producenci niszowych rozwiązań, jak na przykład FalconStor Software. Jako jedyny w Polsce partner firmy Virtual Instruments mamy w swoim portfolio unikalne rozwiązanie do monitorowania środowiska SAN w czasie rzeczywistym (VirtualWisdom). Jesteśmy także kluczowym i najprężniej działającym partnerem firmy FalconStor Software na rynku lokalnym. Za wyjątkowe osiągnięcia w obszarze zaawansowanych rozwiązań opartych na technologii EMC zostaliśmy wyróżnieni nagrodą w kategorii Partner Roku 2015 w sektorze Publicznym. Mamy na swoim koncie liczne wdrożenia z wykorzystaniem produktów EMC, takich jak: Avamar, Data Domain, Networker,  XtremIO czy SourceOne, Atmos i VNX.


Naszym celem jest oferowanie nowoczesnych i efektywnych rozwiązań, dzięki którym firmy mogą pracować wydajniej i oszczędniej.  Wspólnie z partnerami biznesowymi współpracujemy w obszarze innowacji i badań, biorąc aktywny udział w procesach R&D. Dzięki temu proponujemy rozwiązania, które łatwo można wkomponować w obowiązujące standardy.   Inwestując w rozwój firmy, inwestujemy także w kapitał ludzki. Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów jest kluczowe dla realizacji złożonych projektów informatycznych.


Obserwujemy rosnące zainteresowanie technologiami dostarczanymi w modelu usługowym. Dlatego nasza oferta została poszerzona o kolejne rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej. Obok infrastruktury (IaaS), aplikacji (SaaS) oraz platformy obliczeniowej (PaaS) na żądanie, proponujemy model usług chmurowych, takich jak archiwizacja (AaaS), backup (BaaS), storage (StaaS) oraz monitoring (MaaS). Wspieramy naszych klientów w procesie przenoszenia rozwiązań do chmury, a tym samym we wzroście efektywności działania ich biznesu.


Zauważalny jest trend zmierzający do upraszczania narzędzi informatycznych i uwalniania danych od zbędnych ograniczeń. Poszukiwane są rozwiązania uniwersalne, które redukują stopień złożoności infrastruktury IT. Potrzebne są zatem technologie, które pomagają modernizować środowisko informatyczne w sposób ewolucyjny, nie zaś rewolucyjny. Odpowiedzią na powyższe oczekiwania są dostępne w naszej ofercie rozwiązania oparte na koncepcji SDS (Software Defined Storage) czyli definiowaniu zasobów dyskowych za pomocą inteligentnego oprogramowania.


Konsekwentnie realizujemy obrane cele biznesowe. Planujemy dalszy intensywny rozwój działalności oraz systematyczny wzrost wartości spółki, a tym samym umacnianie pozycji Symmetry w otoczeniu rynkowym.


Konkludując, 5-lecie działalności to doskonały moment na podsumowanie tego co za nami i zaplanowanie tego co przed nami. To także wyjątkowa okazja do podziękowania wszystkim klientom, partnerom biznesowym, jak również całemu zespołowi Symmetry za owocną 5-letnią współpracę.

Dziękujemy,  że jesteście z nami!

Łączymy wyrazy szacunku,
Zarząd Symmetry


Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X