12.05.2017

Symmetry na konferencji Dell EMC World 2017 w Las Vegas


W dniach 8 – 11 maja 2017 roku ponad 12 tysięcy profesjonalistów IT i przedstawicieli biznesu z całego świata zgromadziło się na konferencji Dell EMC World 2017, która odbyła się w Las Vegas.


Tegoroczne spotkanie oscylowało wokół trzech głównych wątków związanych z przywództwem w IT, kodowaniem oraz operacjami IT. Prezentacje i sesje demo zostały zdefiniowane według trójstopniowej skali trudności, określającej poziom zaawansowania technicznego, tak aby odbiór treści był dla każdego uczestnika czytelny i zrozumiały. Grono prelegentów tworzyli m.in. Michael Dell (CEO Dell Technologies), David Goulden (Prezes Dell EMC) oraz Pat Gelsinger (CEO VMware). Gościem specjalnym wydarzenia był sir Tim Berners-Lee, współtwórca i pionier usługi WWW.


Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia Michaela Della, poświęconego transformacji cyfrowej i roli nowych produktów, które są nieodłączoną częścią jej skutecznej realizacji. Poruszona została kwestia usprawnienia pracy centrów danych dzięki wprowadzeniu 14. generacji serwerów PowerEdge, całkowitemu odświeżeniu linii flashowych macierzy XtremIO, systemom pamięci sieciowej Isilon o nowej architekturze oraz nowym modułom flash do macierzy VMax.

Dell EMC World w Las Vegas to pierwsza konferencja od momentu finalizacji fuzji firm Dell i EMC. Nowa organizacja powstała w wyniku przejęcia przez Della za 67 mld dolarów EMC będzie w dużej mierze czerpać z potencjału EMC, którego produkty integrują technologie wchodzące w skład rodziny Dell Technologies.


Virtustream zapewnia rozwiązania służące do zarządzania usługami sieciowymi, natomiast Pivotal w oparciu o open-souce dostarcza framework do tworzenia aplikacji i cytując słowa Michaela Della „staje się „systemem operacyjnym dla internetu rzeczy i sztucznej inteligencji”. Mieszcząca się w strukturach Dell firma RSA ma z kolei gwarantować jednolitą ochronę dla pełnej oferty produktowej Della. Rolą VMware jest dostarczanie technologii wirtualizacji, wspierającej centra danych w generowaniu lepszej efektywności przetwarzania.
W swoim przemówieniu Michael Dell wspomniał o pecetach, które według niego stanowią motor napędzający przedsiębiorstwa. Jeszcze w tym roku ma się pojawić nowa oferta firmy skierowana do klientów biznesowych – pecet jako usługa. Oznacza to, że klient nie musi kupować komputerów, a jedynie będzie uiszczał miesięczną opłatę za ich używanie i serwis.


Podczas konferencji zaprezentowano serwery PowerEdge 14. generacji. Zmianie uległa ich architektura, która pozwala na ich zastosowanie w hiperkonwergentnych środowiskach sprzętowych w chmurze, on- i off-premise oraz integrację z rozwiązaniami innych marek należących do firmy. Wśród nowości pojawiała się udoskonalona wersja macierzy SSD XtremIO, która od tej pory nosi nazwę XtremIO X2 i jest obecnie nieco mniejsza co stanowi niewątpliwie duży atut w przypadku nowoczesnych centrów danych. Modernizacja objęła również serwery typu NAS z rodziny Isilon, które wyposażono w nową niezwykle elastyczną architekturę o nazwie Infinity. Z punktu widzenia użytkownika podczas eksploatacji urządzenia nie trzeba wymieniać całego modułu w celu poprawy wydajności serwera. Teraz można oddzielnie wymienić sam procesor w sytuacji kiedy pojawi się szybsza wersja, bądź potrzeba wymiany dysku na egzemplarz o gęstszym zapisie. Warto podkreślić, iż Isilon posiada także większą przestrzeń - w obudowie 4U mieści się niemal dwukrotnie więcej niż do tej pory. Z kolei w high-endowej linii macierzy pamięci VMax pojawiły się nowe moduły flash 950F o wydajności rzędu 6,7 mln operacji na sekundę, co daje wzrost o 68% w odniesieniu do poprzedniej generacji 850F.

Podczas spotkania eksperci zaprezentowali wizję przyszłości w obszarze nowych technologii oraz przedstawili koncepcje zapewniające organizacjom uzyskiwanie realnych korzyści dla biznesu. Dell EMC zaprezentował szereg nowych rozwiązań będących odpowiedzią na wyzwania w obliczu, których stoją firmy na całym świecie.
Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X