14.10.2016

Symmetry wśród sponsorów Dell EMC Forum 2016

W dniu 13 października 2016 roku w Hotelu Hilton w Warszawie odbyła się jedna z największych konferencji IT w Polsce, Dell EMC Forum 2016. Spotkanie zgromadziło niemal tysiąc specjalistów z kraju i zagranicy zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi. Spółka Symmetry znalazła się w gronie sponsorów tego prestiżowego wydarzenia.


- Najbliższe 15 lat przyniesie rewolucyjne zmiany, które spowodują, że obecna infrastruktura nie sprosta nowym potrzebom przedsiębiorstw i organizacji. Internet rzeczy i aplikacje mobilne jeszcze ściślej zwiążą firmy z ich klientami i kontrahentami. Spowoduje to wytworzenie ogromnych ilości danych cyfrowych i radykalnie zwiększy zapotrzebowanie na nowe technologie oraz innowacyjne metody ich przechowywania i analizy. Przedsiębiorstwa, centra przetwarzania danych i zespoły działów IT muszą się więc szybko modernizować i przygotowywać na przyszłe wyzwania. Podczas EMC Forum pokażemy, dlaczego transformacja cyfrowa jest koniecznością, jak wpływa na infrastrukturę przedsiębiorstw, jakie stawia wyzwania działom IT i jak tym wyzwaniom sprostać – takimi słowami  Adam Wojtkowski, Dyrektor Generalny Dell EMC Enterprise Business wraz z Wojciechem Głownią, Dyrektorem Generalnym Dell EMC w Polsce, powitali licznie zgromadzone audytorium. W dalszej kolejności wystąpiła Patricia Florissi, Ph. D – VP & Global CTO for Sales, Dell EMC, otwierając część merytoryczną konferencji.


Spotkania zostało podzielone na pięć modułów tematycznych, obejmujących Converged Systems, Modern Infrastructure, Cloud Landscape, Workforce Transformation oraz Data Analytics. Łącznie odbyło się 29 sesji tematycznych wygłoszonych przez specjalistów Dell EMC oraz reprezentantów firm partnerskich. Konferencja stanowiła część globalnego cyklu 26 zbliżonych do siebie spotkań, organizowanych m.in. w Chicago, Hongkongu, Madrycie, Mediolanie, Meksyku, Moskwie czy Nowym Jorku.


Kluczowe zagadnienia poruszone w trakcie Forum obejmowały przetwarzanie w chmurze,  systemy konwergentne oraz tworzenie nowoczesnej infrastruktury dla przedsiębiorstw z uwzględnieniem aktualnych trendów, takich jak analityka wielkich zbiorów danych czy Internet rzeczy. Poruszono także kwestie wykorzystania walorów chmury prywatnej i hybrydowej oraz elastycznego i niedrogiego Data Center w modelu Software Defined. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób należy dostosować IT oraz biznes, aby sprostać wyzwaniom cyfrowej transformacji i rozwijać się w ewoluujących realiach rynkowych. Sesje prezentacyjne stanowiły także doskonałą okazję do zapoznania się z wiodącymi trendami na rynku IT, produktami i rozwiązaniami, jak również przykładami tworzenia infrastruktury IT przez polskie firmy.


Przypomnijmy, że 7 września 2016 roku Dell Inc. oraz EMC Corp. ogłosiły zakończenie procesu integracji. W wyniku połączenia obu organizacji działalność rozpoczęła firma Dell Technologies. Realizacja procesu była możliwa dzięki uzyskaniu aprobaty władz chińskich na połączenie, która była ostatnią kwestią formalną do uregulowania. Ostatecznie w dniu 17 lipca akcjonariusze EMC wyrazili zgodę na integrację.
Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X