CDP – Continuous Data Protection

CDP – Continuous Data Protection


Ciągła ochrona danych (CDP) lub też ciągłe tworzenie kopii zapasowych to technologia backupu umożliwiająca stały, nieprzerwany monitoring zabezpieczanych plików. Mechanizm działania tego rozwiązania polega na przeszukiwaniu komputera pod kątem zaktualizowanych plików oraz tworzeniu zsynchronizowanych kopii zaraz po zapisaniu danych przez użytkownika.


Dzięki nowoczesnym technologiom ciągłej ochrony danych (CDP) i kompresji zasobów dyskowych ( de-duplikacja) rozwiązanie to jest idealnym narzędziem ochrony danych, szczególnie w małych środowiskach IT. Zapewnia niemal natychmiastowe odzyskanie stanu danych z dowolnego punktu w czasie.


Firmy, które stosują to narzędzie są w stanie spełnić nawet najbardziej wyśrubowane warunki umów o poziomie świadczenia usług (SLA) oraz rygorystyczne wymogi ustawowe. Dodatkowo rozwiązanie gwarantuje stały dostęp do kopii bieżących danych produkcyjnych, przydatnych w kontekście archiwizacji na taśmach, generowania raportów, prowadzenia prac serwisowych, testów i szkoleń bez ryzyka zakłóceń w operacjach biznesowych. Jest to także skuteczny sposób na zwiększenie produktywności i stanowi źródło zwrotu z inwestycji.


Korzyści


  • niezawodne rozwiązanie do poawaryjnego przywracania danych i procesów
  • proste zarządzanie i monitorowanie za pomocą portalu Vision Solutions (VSP)
  • elastyczne odtwarzanie stanu systemu z dowolnego punktu w czasie
  • wysokiej klasy technologia replikacji i wysoka wydajność
  • szybki i pewny zwrot z inwestycji


Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X