Ciągłość biznesu

Ciągłość biznesu


Systemy IT nie tylko wspomagają funkcjonowanie firm, ale pełnią w nich odpowiedzialne zadania polegające na planowaniu, sterowaniu czy zarzadzaniu procesami produkcyjnymi. To pokazuje jak ważna dla prowadzonego biznesu jest ciągłość operacyjna, a w sytuacjach wyjątkowych szybkie przywrócenie systemów do działania.

Utrzymanie ciągłości działania biznesu to „być albo nie być” każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. Procedury BC/DR są dziś ważnym elementem odpowiedzialnego zarządzania organizacją. Opracowywanie i wdrażanie efektywnych polityk BC/DR stanowi obszar specjalizacji Symmetry. Zbiory procesów i procedur naszego autorstwa uwzględniają rozmiar organizacji, stopień jej złożoności i rozproszenia. Ich wdrożenie pozwala firmom zachować ciągłość działania infrastruktury krytycznej dla prowadzonego biznesu, w tym kluczowych zasobów IT.


Optymalny plan BC/DR powinien zakładać sprawny i zautomatyzowany przebieg procesu przywrócenia infrastruktury do stanu sprzed awarii, wywołanej przez naturę lub czynnik ludzki. Tylko takie podejście zapewnia sukces. Przygotowując Business Contituity Plan uwzględniamy utrzymanie wszystkich aspektów funkcjonowania biznesu w trakcie i po wystąpieniu zdarzenia. Jego częścią jest proces Data Recovery, który skupia się na infrastrukturze IT oraz systemach technologicznych wspierających funkcjonowanie biznesu.


Zanim zaproponujemy konkretny Busniess Continuity Plan, przeprowadzamy audyt BC/DR. Weryfikujemy dostępność zasobów krytycznych - ludzkich, infrastrukturalnych oraz IT. Efektem jest dokumentacja pozwalająca na realizację kolejnego etapu prac. Jest nim stworzenie planu Business Continuity, który obejmuje także aspekty wykraczające poza obszar technologiczny oraz infrastruktury IT.


Wykorzystywane technologie:

  • Dell EMC
  • FalconStor Software


Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X