CWDM/DWDM

CWDM/DWDM


Internet jest przestrzenią komunikacji społecznej, miejscem treści multimedialnych, a także sposobem na korzystanie z różnorodnych usług dostępnych drogą on-line. Realizacja tych czynności powoduje olbrzymie zapotrzebowanie na pasmo.


Komunikowanie się za pośrednictwem sieci Internet oraz WAN wymaga połączeń na duże odległości. Koszt instalacji światłowodu jest o wiele wyższy niż nabycie urządzeń aktywnych. Skutecznym sposobem optymalizacji wykorzystania połączenia światłowodowego WAN jest zastosowanie multipleksacji w sferze długości fali (Wavelength Division Multiplexing). Technologia ta umożliwia przesyłanie dużego wolumenu równoległych sygnałów optycznych za pośrednictwem pojedynczej pary światłowodów.


Jako dostawca rozwiązań opartych o transmisję optyczną oferujemy elastyczny system DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) wykorzystujący cyfrową technologię multipleksowania wielu sygnałów przez jedno połączenie światłowodowe. Transmisja każdego sygnału odbywa się za pośrednictwem fali świetlnej o różnej długości. Prędkość przesyłu danych przez jeden kanał wynosi 400 Gb/s. Wyróżnikiem rozwiązania jest możliwość przesyłania danych bez konieczności elektrycznej regeneracji sygnału na odległość do 1000 km. System wyposażony jest dodatkowo w specjalny algorytm koherentnej detekcji, a także wysokowydajne moduły optyczne oraz korekcję błędów.


Opcją ekonomiczną jest technologia CWDM (Coarse Wavelength Division Multiplexing) oparta na wielofalowych sieciach optycznych. Jej zaletą jest dopasowanie do większości sieci ze standardową długością łącza ok. 15 km. Ponadto zastosowane w przypadku CWDM nadajniki nie muszą być kontrolowane pod względem temperatury laserów i kosztownych obwodów optycznych, które są obligatoryjne w odniesieniu do DWDM.


Nasza oferta w zakresie transmisji optycznej CWDM i DWDM skierowana jest głównie do operatorów telekomunikacyjnych. Zapewniamy doradztwo techniczne i pomoc w doborze optymalnego rozwiązania. Określamy wymagania funkcjonalne systemów CWDM i DWDM, wykonujemy pomiary optyczne, testy oraz analizy kwalifikacyjne optycznych urządzeń aktywnych i pasywnych.

Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X