Kontrola portów wychodzących

Kontrola portów wychodzących


Stosowanie urządzeń przenośnych w środowisku pracy aktywuje nowe kategorie zagrożeń dla firm. Porty USB, wbudowane urządzenia wejścia-wyjścia (CD/DVD) w laptopach i stacjach roboczych umożliwiają szybkie kopiowanie danych przy pomocy przenośnych dysków lub pendrive’ów. Bez stosownych zabezpieczeń o utratę wrażliwych informacji nietrudno.


Ryzyko minimalizuje rozwiązanie obsługujące urządzenia końcowe w obszarze zarządzania, monitorowania  i egzekwowania polityki bezpieczeństwa. Nieuprawnione kopiowanie danych z firmowych komputerów stacjonarnych i mobilnych jest natychmiast blokowane. Funkcja dziennego limitu przenoszenia informacji na nośniki zewnętrzne dla każdego użytkownika jest dodatkowym wzmocnieniem ochrony. Narzędzie powstrzymuje też przedostawanie się złośliwego oprogramowania za pośrednictwem urządzeń przenośnych za sprawą dodatkowej warstwy zabezpieczeń w sieci.


Kontrola portów odbywa się w sposób centralnie zarządzany z poziomu konsoli administracyjnej. Informacje przechowywane na nośnikach zewnętrznych są szyfrowane i filtrowane. Zasada „Białej Listy” oznacza, że do sieci są podłączone tylko autoryzowane urządzenia i nośniki. Na podstawie „Listy Kontroli Dostępu” uprawnienia użytkowników są na bieżąco weryfikowane.

Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X