Mechanizm pojedynczego logowania

Mechanizm pojedynczego logowania


Specyfika rozwiązania Single Sign-On (SSO) polega na jednokrotnej rejestracji, która otwiera użytkownikowi dostęp  do wielu niezależnych zasobów – aplikacji, baz danych, systemów o zróżnicowanych metodach logowania.


Mechanizm bazuje na centralnej usłudze autentykacji zintegrowanej ze wszystkimi wykorzystywanymi systemami. Za pomocą jednego loginu i hasła pracownik zyskuje dostęp do aplikacji zintegrowanych z SSO. Użytkownik, który chce skorzystać z konkretnego systemu połączonego z SSO musi w pierwszej kolejności przejść przez proces uwierzytelnienia. Po zalogowaniu się otrzymuje unikalny identyfikator sesji. Na tej podstawie aplikacja identyfikuje osobę, przyznając jej dostęp do zasobów systemu.


Rozwiązanie podnosi efektywności pracy dzięki wyeliminowaniu konieczności posługiwania się wieloma różnymi hasłami. Centralny punkt uwierzytelnienia w postaci usługi SSO ogranicza możliwość phishingu (atak na poufne informacje). Automatycznie zwiększa się poziom bezpieczeństwa.


Wykorzystanie centralnej usługi zarządzania dostępem do sieci daje administratorom IT oszczędność czasu i zasobów. Użytkownicy zyskują wygodne narzędzie pozwalające na logowanie się do sieci firmowej z każdego miejsca za pomocą jednego hasła.

Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X