Mobilne Centra Danych

Mobilne Centra Danych


Zbudowanie tradycyjnego Data Center wymaga czasu i ogromnych nakładów finansowych. W efekcie coraz częściej firmy i instytucje decydują się na  korzystanie z szybszego rozwiązania, przenosząc swoje zasoby do mobilnych kontenerów.


Mobilne Data Center jest usługą umożliwiającą wdrożenie przenośnego środowiska komputerowego o dużej gęstości mocy. Infrastruktura techniczna rozwiązania wraz z kontenerem utrzymującym zadane parametry środowiskowe (temperatura, wilgotność powietrza), sprawiają, że takie centrum jest odporne na skrajne warunki otoczenia. Konstrukcję wyposaża się w systemy wykrywania i gaszenia ognia oraz ochrony przed wpływem fal elektromagnetycznych i radiowych.


Mobilne centra danych są dostępne w różnych rozmiarach i mogą być konfigurowane stosownie do potrzeb klienta. Wszystkie elementy centrum danych są instalowane w kontenerze, w specjalnych szafach rackowych.  Co więcej, istnieje możliwość połączenia kontenerów dla uzyskania większej powierzchni Data Center. Wdrożenie centrum zajmuje od 12 do 14 tygodni. W naszej ofercie dostępne są dwie formy nabycia mobilnego centrum: poprzez zakup na własność lub wynajem na dowolny okres czasu.Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X