Ochrona antywirusowa


Wirusy stawiają coraz wyższą poprzeczkę technologii używanej do ich zwalczania. Gwarancję jakości dają rozwiązania z łatwością identyfikujące zarówno powszechnie znane jak i zupełnie nowe odmiany złośliwego oprogramowania. Ich skuteczność wynika z ciągłej ochrony, szybkiej reakcji oraz udaremniania prób ataku na integralność i poufność danych.

 

Korzystanie z Internetu i poczty elektronicznej obciążone jest olbrzymim ryzykiem zainfekowania sprzętu. Antywirus zwiększa poziom ochrony stacji roboczych i serwerów. Ważnym komponentem technologii jest firewall oraz mechanizm wykrywania i zapobiegania włamaniom. Zadaniem centralnych systemów zabezpieczeń obecnych na styku z sieciami publicznymi jest usuwanie wszelkich zagrożenia.

 

Programy antywirusowe rozpoznają i eliminują robaki internetowe, konie trojańskie, software typu spyware czy adware. Odpowiadają za skanowanie poczty elektronicznej w celu wykrywania wirusów oraz połączeń http w przypadku potencjalnych ataków. Antywirus reaguje na niestandardowe i wątpliwe „zachowania” systemu i oprogramowania użytkowego. Dzięki komunikacji z VPN wyklucza niebezpieczeństwo zainfekowania firmowej sieci w momencie zdalnego łączenia się z zasobami korporacyjnymi.

 

Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X