Optymalizacja sieci LAN/WAN

Optymalizacja sieci LAN/WAN


Wdrażanie nowych technologii, usług, wiąże się z nieuchronnymi zmianami infrastruktury, koniecznością instalowania nowych aplikacji oraz zadbaniem o bezpieczeństwo. Zależności pomiędzy aplikacjami, serwerami i konfiguracją sieciową oraz modyfikacje w sieci mogą generować różnego rodzaju problemy.

Wraz z upowszechnieniem się technologii światłowodowych, łącza WAN stały się szybsze. Jednak nadal wiele lokalizacji dysponuje łączami o prędkości maksymalnej wynoszącej kilka megabitów na sekundę. Najłatwiejszym, a zarazem najgorszym rozwiązaniem problemu jest zwiększenie dostępnej przepustowości łącza. Optymalnym rozwiązaniem  będzie wprowadzenie technologii optymalizujących WAN.


Chcąc przyspieszyć połączenie WAN, przeważnie instalujemy specjalistyczne urządzenia optymalizujące WAN w każdym z oddziałów organizacji. Urządzenia optymalizacji często określane są nazwą kontrolerów optymalizacji WAN, w skrócie WOC (WAN Optimization Controller).


W ramach optymalizacji sieci LAN/WAN odpowiadany za:
•    projektowanie i tworzenie rozwiązań sieciowych LAN / WAN
•    analizę techniczną, audyty, doradztwo produktowe
•    instalację i konfigurację urządzeń
•    optymalizację działania sieci
•    weryfikację błędów konfiguracyjnych w sieciach LAN / WAN
•    analizę ruchu w sieci korporacyjnej
•    usługi monitorowania i zarządzania infrastrukturą sieciową
•    usługi serwisowania urządzeń oraz utrzymywania systemów teleinformatycznych


Na uzyskanie w sieci WAN skuteczności działania zbliżonej do sieci LAN składają się dwa czynniki:

  • zapewnienie radykalnej  poprawy wydajności, szczególnie w przypadku aplikacji i protokołów, których działanie w sieci WAN jest najbardziej upośledzone,
  • opanowanie szerokiej gamy protokołów używanych w sieciach organizacji rozproszonej


Oferowane przez nas rozwiązania takie jak testery, analizatory sieciowe oraz rozwiązania do akceleracji i optymalizacji sieci pozwalają w  prosty sposób rozwiązywać złożone problemy technologiczne, a także znacznie łatwiej przeprowadzić modyfikację i rozbudowę sieci.


Z wykorzystaniem rozwiązań naszych dostawców możemy uzyskać przyspieszenie działania aplikacji, czy transferu danych średnio w przedziale 3-20 - krotnie a w niektórych przypadkach nawet i 50-100 - krotnie. W konsekwencji firmy mogą dużo zaoszczędzić na utrzymaniu łącz (wymagana mniejsza przepustowość), zwiększając jedncześnie   produktywność pracowników, którzy zyskują szybki dostęp do narzędzi niezbędnych w codziennej pracy.


Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X