Przełączniki / Routery

Przełączniki / Routery


Niezawodne i łatwe w utrzymaniu sieci LAN wymagają wsparcia przełączników. Urządzenia te umożliwiają obsługę szybkich standardów transmisji danych, optymalną wydajność oraz maksymalny poziom ochrony pracy użytkowników. Routery mają zastosowanie zarówno w sieci LAN, jak i WAN. Odpowiadają za kierowanie ruchem pakietów danych pomiędzy sieciami i segmentami (podsieciami). Wskazują optymalną drogę dotarcia informacji oraz typują urządzenie, do którego mają trafić dane przesyłane przez użytkowników.


Switche są centralnym punktem lokalnej sieci dostępowej (LAN). To one decydują o jej szybkości, funkcjonalności i bezpieczeństwie. Pozwalają na uzyskanie połączenia między sieciami i sprzętem w ramach LAN. Mechanizm działania powoduje zwiększenie pasma transmisji danych, optymalizując jednocześnie ich pojemność. Korzystając z adresu sprzętu działającego w sieci, przełączniki identyfikują port i urządzenie docelowe, do którego mają trafić transportowane informacje.


Oferujemy przełączniki o zróżnicowanym przeznaczeniu i architekturze. Posiadamy wersje najprostsze oraz urządzenia „klasy premium” obsługujące funkcje bezpieczeństwa i sterowania ruchem. Przełączniki o budowie modularnej zapewniają elastyczność i skalowalność. Oprócz modułów z portami sieciowymi dostępne są modele umożliwiające redundancję logiki switcha i jego zasilania oraz mechanizmy gwarantujące wysoki poziom zabezpieczeń.


Dostarczamy switche o przepustowości przełączania ponad 500 Gb/s, 400 mln pakietów na sekundę, wyposażone w porty światłowodowe lub miedziane obsługujące technologię Power over Ethernet (PoE). Oznacza to, że przełącznik może zasilać za pośrednictwem sieci LAN szeroką gamę urządzeń tj. VoIP, czy telefony. Switche ethernetowe pozwalają na transfer danych pomiędzy urządzeniami w obszarze sieci. Cieszą się zastosowaniem zarówno w skali mikro   jak i makro. Infrastruktura środowiska przemysłowego wymaga użycia przełączników zarządzalnych z opcją diagnostyki, monitoringu oraz szerokim zakresem konfiguracji. W środowisku IT o niższym poziomie zaawansowania sprawdzają się switche niezarządzalne zapewniające płynną komunikację pomiędzy urządzeniami i optymalną wydajność sieci.


Ponadto przełączniki są wyposażone w funkcje wspierające VLAN, autoryzację użytkowników przez stronę WWW. Zastosowanie listy kontroli dostępu ułatwia zarządzanie uprawnieniami pracowników do zasobów sieciowych. Obecność stosownych zabezpieczeń niweluje niepożądany ruch w sieci, którego inicjatorami są robaki i wirusy.

Bezawaryjność urządzeń gwarantują mechanizmy sprzętowe i softwareowe. Dodatkowo zapewniona jest redundancja połączeń sieciowych i zasilania, a systemy zarządzania i raportowania monitorujące pracę przełączników informują o błędach w funkcjonowaniu urządzenia.


Router podobnie jak komputer PC wyposażony jest w procesor, pamięć, interfejs wejścia / wyjścia, magistralę systemową, a także porty obsługujące sieci WAN. System operacyjny urządzenia uruchamia pliki konfiguracyjne zawierające instrukcje wykorzystywane w momencie kontroli transmisji danych oraz określania trasy dla pakietów (routingu). Ważną funkcją routera jest ochrona sieci przed nieautoryzowanym dostępem. Urządzenie realizuje swoje zadania przy pomocy tzw. tablicy routingu,  która komunikuje obecność sieci lokalnych oraz innych routerów. Za pośrednictwem tablicy „trasownik” właściwie rozpoznaje adres sprzętu, do którego transportowany jest pakiet danych, określając jednocześnie najkrótszy szlak ich dostarczenia. Routery lokalne w sieci LAN stosuje się w przypadku jej segmentacji tzn. podziału na dwie lub więcej podsieci. W efekcie nie dochodzi do przenikania pakietów z jednej podsieci do drugiej, co zwiększa ich przepustowość.


Dla sieci rozległych opartych na szybkich, światłowodowych łączach proponujemy wysoce wydajne routery dostosowane do każdego rodzaju interfejsu używanego w sieci LAN i WAN oraz zróżnicowanej puli protokołów.Do zarządzania komunikacją pomiędzy siecią LAN a WAN oferujemy wielofunkcyjne routery dostępowe. Urządzenia te obsługują pakiety lokalne i globalne, tworząc samodzielnie tabele routingu, wyznaczające miejsce dalszej wysyłki pakietu.


Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X