Radiokomunikacja LTE

Radiokomunikacja LTE


Technologia LTE zrewolucjonizowała mobilny Internet. Łącze bezprzewodowe przejęło cechy łącza stacjonarnego. Gwarantuje brak opóźnień, wysoką stabilność oraz szybką transmisję danych, głosu i obrazu.


Obok operatorów telefonii komórkowej z systemów radiowych 4G w standardzie LTE korzystają dostawcy usług internetowych (ISP), jednostki administracji publicznej oraz samorządu terytorialnego, przemysł i energetyka.

Oferowany przez nas system radiowy czwartej generacji (4G) zapewnia obsługę standardu LTE oraz odpowiednią dla każdej infrastruktury architekturę. Zaletą rozwiązania jest łatwość instalacji, niemal natychmiastowe uruchomienie oraz intuicyjna obsługa. Funkcjonuje ono w standardowym paśmie 3,5 i 3,7 GHz w trybie TDD. Optymalne wykorzystanie częstotliwości sprawia, że transmisja danych osiąga prędkość do 100 Mb/s „w dół” w kanale 20 MHz.


System idealnie sprawdza się w strukturach rozproszonych. Poszczególne komponenty jego architektury komunikują się ze sobą za pomocą protokołu IP. Wyklucza to konieczność duplikowania elementów systemu w każdej lokalizacji i generuje oszczędności. Kompleksowa obsługa standardu LTE decyduje o elastyczności rozwiązania i umożliwia współpracę z terminalami abonenckimi rozmaitych producentów. Każdy terminal wyposażony jest w kartę SIM, pozwalając tym samym na mnogość biznesowych zastosowań systemu.


Oferta Symmetry w zakresie technologii LTE adresowana jest do: sieci operatorskiej (ISP), administracji publicznej, jednostek samorządu terytorialnego (JST), sieci miejskiej (monitoring, sterowanie ruchem ulicznym, policja, pogotowie, straż pożarna). Ponadto rozwiązania LTE wykorzystywane są w energetyce, ciepłownictwie, a także mają zastosowanie w łączności dla pociągów i samolotów, łączności na lotnisku oraz w zakładach przemysłowych, fabrykach, kopalniach i portach.

Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X