Wirtualne sieci prywatne VPN

Wirtualne sieci prywatne (VPN)


Technologia VPN jest ważnym elementem infrastruktury gwarantującej zdalny dostęp do krytycznych zasobów firmy, wymianę informacji oraz swobodną komunikację biznesową niezależnie od lokalizacji. Aby połączyć się z siecią firmową niezbędne jest publiczne medium transmisyjne – Internet. Bezpieczeństwa przesyłanych informacji strzeże mechanizm szyfrowania, monitorowania oraz firewall.


Elastyczność technologii pozwala na jej integrację z mechanizmem uwierzytelniania dostarczanym niemal przez każdego producenta. Szybka instalacja rozwiązania daje natychmiastowy  dostęp do Internetu, Extranetu, Intranetu oraz aplikacji firmowych opartych o WWW. Wbudowana opcja audytu i raportowania kontroluje w trybie ciągłym dostęp do firmowych zasobów. Pozwala to administratorom na formułowanie indywidualnych zasad zarządzania dostępem do konkretnych grup lub pojedynczych użytkowników przy jednoczesnym monitorowaniu aktywność pracowników.


Funkcja skanowania przesyłanych plików weryfikuje je pod względem ewentualnych wirusów i malware’u, zapobiegając infekcjom krytycznych zasobów sieciowych. Rozwiązanie zapewnia także bezpieczne łączenie się za pośrednictwem tabletów i smartfonów (Apple OS, Android i Windows Mobile OS), wykorzystując w tym celu L2TP/IPSec lub PPTP. Ponadto możliwa jest pełna integracja z funkcjonującymi usługami katalogowymi Active Directory i LDAP.


Wirtualna sieć prywatna zapewnia wielopoziomową ochronę komunikacji sieciowej, korzystając z techniki szyfrowania danych, uwierzytelniania tożsamości pracowników oraz systemu firewall. Centralne, zintegrowane zarządzanie VPN idealnie wpisuje się w politykę bezpieczeństwa korporacyjnego obowiązującą w danej organizacji. Gwarantuje pełną wydajność oraz skalowalność kluczowym aplikacjom bazującym na VPN. Technologia VPN zapewnia wysoki poziom ochrony zasobów firmowych oraz komunikacji sieciowej  w Internecie, Extranecie i Intranecie. Poza tym redukuje koszty podłączenia do sieci firmowej użytkowników zdalnych i mobilnych. Firmy które posiadają VPN odnotowują wzrost efektywności pracy, dynamiczny przepływ informacji, szybki i łatwy dostęp do informacji z dowolnego miejsca  na świecie.


Obok technologii VPN, odpowiadamy za:

  • dostarczanie urządzeń wymaganych do zestawienia tunelu VPN (routery VPN, firewall`e)
  • ustawianie połączenia VPN pomiędzy firmą a urządzeniami, które muszą mieć dostęp do zasobów sieci (host to LAN)
  • konfigurację połączenia VPN pomiędzy biurami, oddziałami (LAN to LAN)
  • realizację szkoleń adresujących potrzeby użytkowników korzystających z tego typu połączeń, z uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa
  • doradztwo w wyborze adekwatnych urządzeń
Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X