Szyfrowanie danych

Szyfrowanie danych


Dyski notebooków, stacji roboczych, czy USB są tradycyjnym miejscem przechowywania poufnych informacji. Kradzież, utrata sprzętu czy wyciek danych to typowe sytuacje zagrażające bezpieczeństwu strategicznych informacji. Konsekwencje takich zdarzeń mogą być poważne. Skutecznym sposobem na zabezpieczenie zasobów jest szyfrowanie danych.


Rozwiązanie do szyfrowania danych zabezpiecza wrażliwe informacje na poziomie ich składowania i przekazywania. W pierwszym przypadku chodzi o szyfrowanie całych dysków bądź poszczególnych woluminów, partycji zainstalowanych na serwerach, komputerach, urządzeniach mobilnych. Zabezpieczone są pojedyncze pliki, katalogi, informacje zawarte w tabelach i kolumnach tabel oraz współdzielonych bazach danych.


W odniesieniu do przekazywania informacji następuje całkowite zaszyfrowanie nośników służących do transferowania danych przed ich wysłaniem np. za pośrednictwem poczty elektronicznej. Szyfrowanie i rozszyfrowywanie zasobów odbywa się automatycznie w chwili dostępu do informacji. Z punktu widzenia użytkownika proces ten jest niezauważalny. Transparentność systemu polega na dopasowaniu wydajności oprogramowania szyfrującego do konkretnych zasobów IT. Dzięki temu nie dochodzi do hamowania operacji odczytu i zapisu na zaszyfrowanym dysku.

Ciasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X