Zabezpieczenie danych

Zabezpieczenie danych


Dane gromadzone w firmach są bezcenne. Ich utrata może skutkować poważnymi konsekwencjami materialnymi i prawnymi, a nawet upadłością firmy. Bardziej opłacalnym podejście jest skuteczne zabezpieczanie informacji. Służą do tego zróżnicowane narzędzia, począwszy od prostych mechanizmów archiwizacyjnych po złożone systemy do backupu, duplikacji i archiwizacji danych.


 

Każda firma potrzebuje skutecznej strategii zabezpieczenia danych. Jej właściwa implementacja poprzedzona jest audytem, który dostarcza wiedzy na temat potencjalnych zagrożeń z wewnątrz i z zewnątrz infrastruktury oraz wskazuje słabe punkty systemów informatycznych.


W oparciu o wyniki audytu proponujemy konkretne rozwiązanie. Jednym z nich może być przeprojektowanie systemów zabezpieczeń fizycznych i logicznych tak, aby dostęp do ważnych danych przedsiębiorstwa był odpowiednio kontrolowany. Z kolei zaprojektowanie nowej polityki bezpieczeństwa wiąże się często z wymianą platform utrzymujących pełną kontrolę nad działaniem przedsiębiorstwa. Tam gdzie jest to możliwe dokonujemy konsolidacji platform bezpieczeństwa, aby zarządzanie i monitorowanie było wygodniejsze i szybsze.


Systemy ochrony powinny być systematycznie kontrolowane w kontekście zmieniających się norm zarządzania ryzykiem oraz nowych technologii mających wpływ na zwiększenie poziomu zabezpieczenia i redukcję kosztów działania.


Wykorzystywane technologie:

  • CommVault
  • Dell EMC
  • ExaGrid
  • HPE
  • Veeam SoftwareCiasteczka Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności
Rozumiem, zamknij.X